laupäev, 13. juuni 2015

Martin Rump tõusis taas Formula Masters China Seriesi liidriks

Martin Rump juhtimas Shanghai etappi. Foto: Formula Masters China
Martin Rump, kes osaleb tänavu Formula Masters China Seriesis, tegi hea esinemise 2.etapil Shanghai F1 ringrajal. Ta osutus kiireimaks kõigil 3 vabatreeningul, võitis mõlemad kvalifikatsioonid ning sõitis 1.võistlussõidul kiireima ringiaja, millega kvalifitseerus 2.sõidu stardiks 1.kohalt. 1.võistlussõitu tuli tal startida siiski alles 6. stardiruudust, kuna kandis eelmisel etapil Sepangis saadud karistust +5 stardikohta. Vaatamata sellele oli ta juba 1.kurvis 5., 1.ringilt tulles 3. ja võistluste keskel juba vahetult liidri järgel. Martini jahikirge segas seejärel rajale tulnud ohutusauto, kuna 2 kaasvõistlejat olid kokku põrganud ja autod jäid ohtlikult rajale. Kui sõita oli jäänud veel 2 ringi, läks võidusõit taas lahti ja Martinil kulus kolmveerand ringi, et esikoht enda kätte haarata. 2.võistlussõidus juhtis Martin stardist finišini ja ainult kasvatas oma edumaad. Samuti sõitis ta võistluste kiireima ringi. 3.võistluseks olid ilmastikuolud muutunud. Taevas oli pilves ja aegajalt tuli sealt kerget vihma. Rada ei olnud ei kuiv ega ka korralikult märg. Rehvivalik slikkide või vihmarehvide vahel oli äärmiselt keeruline. Siiski otsustas ta viimastel minutitel juba stardiruudus vihmarehvide kasuks, kuid auto üldist jäikust enam pehmemaks reguleerida ei jõudnud. Nii jäi poolmärjal rajal auto siiski liiga jäigaks ja libedaks, mistõttu ei õnnestunud Martinil esikohta säilitada. Küll aga võttis ta väga head 2.koha punktid, mis olid piisavad, et tõusta taas meistrisarja liidriks. Järgmine etapp toimub Taiwanis Penbay International ringrajal 3.-5.juulil.