pühapäev, 7. juuni 2015

Moskvas teenisid etapivõidud Muller ja Monteiro

Tiago Monteiro. Foto: FIA WTCC
WTCC etapil Moskva ringrajal läksid sõiduvõidud Yvan Mullerile ja Tiago Monteirole. 4-kordne maailmameister Yvan Muller alustas 1.sõitu parimalt stardikohalt, olles kvalifikatsioonis edestanud tiitlikaitsjat Jose Maria Lopezit 0,046 s-ga. Muller tegi suurepärase stardi ja haaras kindlalt liidrikoha. Vähehaaval suutis Muller vahet Lopeziga kasvatada ja finišis oli tiimikaaslaste vahe ligi 3 s. Citroenide seljataga pidasid maha lahingu 3.koha pärast Honda Gabriele Tarquini ja Lada Rob Huff. Lõpuks oli neist  parim Tarquini. 2.sõidus startisid kvalifikatsiooni esikümme pööratud järjestuses ja nii said esireast võistlust alustada Tiago Monteiro ja Ladal debüteerinud Nick Catsburg. Kodupubliku rõõmuks näitasid Ladad head kiirust ja 7.kohalt startinud Rob Huff tõusis lõpuks 2.kohale. Aga Tiago Monteirot tal siiski püüda ei õnnestunud ja nii teenis Honda hooaja 1.võidu. Poodiumi 3.astmele tõusis Honda Norbert Michelisz. Nicky Catsburg finišeeris tubli 4.kohaga. Jose Maria Lopez tegi 2.sõidus valestardi, teenis boksist läbisõidu karistuse ja lõpetas alles 12. kohaga. 10.kohalt alustanud Muller finišeeris 6. ja vähendas Lopezi edumaad punktitabelis 35 p-le.
"Loebil läks seekord ikka väga halvasti!"