esmaspäev, 13. juuli 2015

Lewis Hamilton võitis koduse Briti GP

Lewis Hamilton rõõmustas kodupublikut. Foto: Mercedes
Kodupubliku suureks rõõmuks saavutas sündmusterohkelt kulgenud Briti GP-l esikoha MM-sarja liider Lewis Hamilton. Stardis üllatasid esireast startinud Mercedeseid 2 Williamsit, Felipe Massa möödus Mercedestest ja Valtteri Bottas sai mööda Nico Rosbergist. 1.ringil toimunud mitu intsidenti põhjustasid Jenson Buttoni ja Lotuste katkestamise. Ohutusauto sõitis rajale ja selle lahkumise järel õnnestus Bottasel mööduda Hamiltonist ja selles järjestuses sõideti 1.boksipeatusteni, tänu millele õnnestus Hamiltonil mööduda mõlemast Williamsist. 17 ringi enne võistluse lõppu katkestas Carlos Sainz ja seejärel teatati sõitjatele nn virtuaalse ohutusauto olukorrast. Vaevalt sai võistlus jätkuda, kui rada hakkas kastma kerge vihm. Mõned sõitjad siirdusid peagi boksi ja said alla vihmarehvid. Korraks vihm lakkas, kuid peagi naasis ja seekord juba tihedamalt. Järgnes boksipeatuste virvarr, milles mõned sõitjad, nagu mõlemad Williamsid kaotasid kohti liialt hilise boksipeatuse tõttu, aga näiteks Kimi Räikkönen kaotas mitu kohta ilmselgelt liialt varase peatuse tõttu. Sebastian Vettel, kes tegi oma boksipeatuse varem kui tema ees sõitnud Massa ja Bottas, sai mõlemast mööda ja tõusis poodiumi 3.astmele, Mercedeste kõrvale. 10.koha saavutas Fernando Alonso, kes teenis nii hooaja 1.p.