esmaspäev, 13. juuli 2015

Poolas võitis Ogier, Tänak poodiumil

Sebastien Ogier. Foto: Volkswagen
Sebastien Ogier võitis juba 5.etapi tänavusel hooajal edestades finišis Volkswageni Andreas Mikkelseni ja Fordi Ott Tänakut. Viimasel päeval olid kavas vaid 2 kiiruskatset ja nendest esimesel suutis neljandal kohal sõitnud Jari-Matti Latvala vähendada vahe Tänakuga enne viimast katset vaid 1,1 s-le. Viimasel katsel aga tegi Latvala avarii ja kuigi sõitis katse lõpuni, kaotas kõvasti aega ja pidi leppima 4.kohaga. Samas pole veel sugugi kindel, et Latvala üldse tagasi hooldusalale jõuab ja võistlusel finišeerib. Ott Tänak oli viimasel kiiruskatsel 2. ja teenis seega 2 lisap. Power Stage-i ehk punktikatse võit läks Ogierile, kes nii kindlustas ka esikoha Poola MM-etapil. Andreas Mikkelsen pidi leppima 2.kohaga. Ott Tänakule oli see 2.kord tõusta MM-sarjas poodiumile. 1.korda juhtus see 2012 Sardiinia rallil, kus ta saavutas samuti 3.koha. WRC2-s suuri muutusi esiotsas ralli 2 viimase kiiruskatsega ei toimunud ja nii teenisid Škodad kaksikvõidu, Esapekka Lappi võitis ja Pontus Tidemand finišeeris 2. Poola rallil tõusis poodiumile ka Karl Kruuda, kellele kuulus klassis 3.koht. Sander Pärn finišeeris WRC2-s 8.kohaga.